Projekto ,,Privatus miesto peizažas” paroda Vilniaus fotografijos galerijoje

arturas, jendovickis, privatus miesto peizazas, menas, vilniaus fotografijos galerija, paroda, menininkas, peizazas
© Greta Skaraitienė

Lapkričio 12 d. 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19) atidaryta Artūro Jendovickio fotografijų paroda „Privataus miesto peizažas“. 

Dažnai nesusimąstome, kokią didelę įtaką turi mus supantys žmonės, daiktai, emocijos ir aplinka. Terpė, kurios supamas auga žmogus, laikui bėgant jį formuoja, gali nukreipti viena ar kita linkme. O kaipgi vaizdas, kurį matome pro langą? Vieta, kurioje gyvename ar dirbame, ir tai, ką regime pro langą, vienaip ar kitaip veikia žmogaus emocinę bei psichologinę būseną, aplinką ir gyvenimą. Noras suprasti, kaip pro langą regimas vaizdas daro įtaką žmogui, ir buvo pagrindinis šios temos akstinas.

Norint visą dėmesį sukoncentruoti į pro langą matomus vaizdinius, žmonės fotografijose nefiksuojami. Tačiau žiūrovui suteikiama galimybė iš interjere matomų detalių ir fotografijų pavadinimuose esančių raktažodžių pačiam susikurti ten gyvenančio ar dirbančio žmogaus vaizdinį ir pro langą pažvelgti jo, savo ar autoriaus akimis.

Fotografijos projektas „Privatus miesto peizažas“ leidžia visuomenei pažvelgti pro privačių butų, buvusių ir esamų galios struktūrų, švietimo įstaigų langus ir pamatyti Vilniaus miestą iš naujos perspektyvos.

Artūras Jendovickis (gim. 1988) Vilniaus dizaino kolegijoje 2018 m. baigė Fotografijos ir medijos meno specialybės studijas. 2016 m. menininko darbai pateko tarp geriausių architektūros kadrų konkurse „Sony World Photography Awards“. 2018 m. A. Jendovickis užėmė III vietą Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamame konkurse „Debiutas“.

Norėdami įsigyti autoriaus darbą kreipkitės į galeriją arba į menininką.

Paroda veiks iki gruodžio 7 d.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Fotografijos iš parodos atidarymo
arturas, jendovickis, privatus miesto peizazas, menas, vilniaus fotografijos galerija, paroda, menininkas, peizazas, parodos atidarymas, arturas, jendovickis, privatus miesto peizazas, menas, vilniaus fotografijos galerija, paroda, menininkas, peizazas, parodos atidarymas,